Her burcun enleri, hangi burcun hangi burçla anlaştığı, hangi burcun nelerden hoşlandığı artık birçok kişi tarafından biliniyor. Peki burçların en sevdiği yemekler neler, biliyor musunuz?

Hadi gelin birlikte burçların gruplarına göre ve her burcun ayrı olarak en sevdiği yemekler neler birlikte bakalım!

Hava Grubundaki Burçların En Sevdiği Yemekler

Burçların En Sevdiği Yemekler hava grubu

Hava burçları ikizler, terazi ve kovadır. Bu burçlar pratik ve çalışkan insanlardır. Bu nedenle yemek seçiminde de meyve, sebze ve sandviç gibi pratik ve sağlıklı besinler tercih ederler.

İkizler Burcunun En Sevdiği Yemekler

İkizler burcu hamur işlerine bayılır. Çayın yanında atıştırabileceği poğaça kurabiyeler tam ona göredir. Zeytinyağlı yemekler ve sandviç gibi aperatif yiyecekleri de oldukça severler.

İkizler burcuna özel yemek tarifi önerisi: En Lezzetli Pişi Tarifi

Terazi Burcunun En Sevdiği Yemekler

Terazi burçları isimlerinin aksine yemek konusunda çok dengesizlerdir. Yemek seçmez, her şeyi yiyebilirler! Ancak deniz ürünleri, et ve burgerlere bayılırlar.

Terazi burcuna özel yemek tarifi önerisi: Patates Mantısı Tarifi

Kova Burcunun En Sevdiği Yemekler

Kova burçları her zaman olduğu gibi yemek konusunda da farklılıkları severler. Uzakdoğu yemekleri, sushi, pizza ve deniz ürünlerine bayılırlar.

Kova burcuna özel yemek tarifi önerisi: Ratatuy Tarifi – Fransız Mutfağından

Toprak Grubundaki Burçların En Sevdiği Yemekler

Burçların En Sevdiği Yemekler toprak grubu

Toprak burçları boğa, başak ve oğlaktır. Bu burçlar ev yemeklerine bayılırlar! Kendi işini kendileri yapmayı seven bu burçlar yemek konusunda da böyleler. Biftek, soslu makarna ve peynir çeşitlerini oldukça severler.

Boğa Burcunun En Sevdiği Yemekler

Boğa burçları dolu sofralardan çok hoşlanırlar çünkü yemek onlar için önemlidir. Bu nedenle salata, meze, çorba onlar için olmazsa olmazlardandır. Kebabın yanında salatası ve meze olmadan yemezler.

Boğa burcuna özel yemek tarifi önerisi: Çoban Salatası Nasıl Yapılır?

Başak Burcunun En Sevdiği Yemekler

Titizlikleriyle ün salan Başak burcu yemek konusunda pratikçidir. Zamanı değerli olduğundan tavuk, balık, sandviç ve tost gibi pratik yemekleri tercih ederler.

Başak burcuna özel yemek tarifi önerisi: Sağlıklı Karbonhidrat: Yulaflı Tost Tarifi

Oğlak Burcunun En Sevdiği Yemekler

Gelenekçi ve alışkanlıklarından vazgeçemeyen yapısıyla Oğlak, lahmacun, pide, kebap ve köfte gibi yöresel yemekleri çok severler. Onlar için bu yemekler sık sık yenmelidir.

Oğlak burcuna özel yemek tarifi önerisi: İslim Kebabı Tarifi

Su Grubundaki Burçların En Sevdiği Yemekler

su grubu burçları

Su burçları yengeç, akrep ve balıktır. Ekmek, bisküvi ve makarna gibi karbonhidrat türevlerini çok severler. Dondurma vazgeçilmezleridir. Duygusal ve hassas su burçları kötü hissettiklerinde bu yiyeceklere sarılırlar.

Yengeç Burcunun En Sevdiği Yemekler

Yengeç burçları sağlığa çok önem verirler. Bu nedenle yemek konusunda da seçimleri et yemekleri, zeytinyağlılar ve hafif yemeklerden yanadır.

Yengeç burcuna özel yemek tarifi önerisi: Lezzetli Salata Tarifi: Brokoli Salatası Tarifi

Akrep Burcunun En Sevdiği Yemekler

Akrep burçları yemek konusunda oldukça meraklıdır. Çin, Tayland, Hindistan gibi kültürlerin yemeklerine ilgi duyarlar. Etoburdurlar ve Uzakdoğu yemeklerini severler.

Akrep burcuna özel yemek tarifi önerisi: Güveçte Etli Nohut Yemeği Tarifi

Balık Burcunun En Sevdiği Yemekler

Balık burçları karbonhidratlı ve nişastalı besinleri çok severler. Yemek yemeye bayılırlar. Bu konuda seçimlerini hamur işleri, Çin yemekleri ve deniz ürünlerinden yana kullanırlar.

Balık burcuna özel yemek tarifi önerisi: Köy Makarnası Pişirme Tarifi

Ateş Grubundaki Burçların En Sevdiği Yemekler

Burçların En Sevdiği Yemekler ateş grubu

Ateş burçları koç, aslan ve yaydır. Yemek konusunda gözüpektirler. Biberli, sarımsaklı, acılı ve baharatlı yemeklere bayılırlar. İsimleri gibi ateşli yemekleri severler.

Koç Burcunun En Sevdiği Yemekler

Koç burçları “Denizden babam çıksa yerim”cilerdendir. Deniz ürünlerine bayılırlar. Dolu bir kahvaltı onlar için önemlidir ve sucuklu yumurtaya hayır diyemezler.

Koç burcuna özel yemek tarifi önerisi: Yok Böyle Bir Tarif: Köy Usulü Omlet Tarifi

Aslan Burcunun En Sevdiği Yemekler

Aslan burçları Türk mutfağı klasiklerine bayılırlar. Döner, kebap, mantı onların vazgeçilmezlerindendir. Üzerine de bolca acı koydu mu tadına doyamaz.

Aslan burcuna özel yemek tarifi önerisi: Tavuklu Sultan Kebabı Tarifi

Yay Burcunun En Sevdiği Yemekler

Yay burçları evde yapılan yemeklere ve farklı soslara bayılırlar. Ev yapımı bir yemek ve soslu bir makarna yay burcu için ziyafet niteliğindedir. Ot ve sebze türlerini çok severler.

Yay burcuna özel yemek tarifi önerisi: Ispanaklı Makarna Tarifi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz